Bell Schedule

REGULAR DAY

2014-15

Classrooms Open 8:00 a.m.
Warning Bell 8:10 a.m.
1st Period 8:15 – 8:55 a.m.
2nd Period 8:59 – 9:39 a.m.
3rd Period 9:43 – 10:23 a.m.
4th Period 10:27 – 11:07 a.m.
RTI 11:11 – 11:41 a.m.
LUNCH HOUR 11:41 – 12:23 p.m.
5th Period 12:23 - 1:03 p.m.
6th Period 1:07 - 1:47 p.m.
7th Period 1:51 - 2:31 p.m.
8th Period 2:35 – 3:20 p.m.
Bus Bell 3:10 p.m.
Elementary Bell 3:15 p.m.
JrHigh / High School Bell 3:20 p.m.

2:15 EARLY DISMISSAL

2014-15

Classrooms Open 8:00 a.m.
Warning Bell 8:10 a.m.
1st Period 8:15 – 8:52 a.m.
2nd Period 8:56 – 9:33 a.m.
3rd Period 9:37 – 10:14 a.m.
4th Period 10:18 – 10:55 a.m.
5th Period 10:59 – 11:36 a.m.
LUNCH HOUR 11:36 – 12:08 p.m.
6th Period 12:13 - 12:50 p.m.
7th Period 12:54 - 1:31 p.m.
8th Period 1:35 - 2:15 p.m.
Bus Bell 2:05 p.m.
Elementary Bell 2:10 p.m.
JrHigh / High School Bell 2:15 p.m.

Comments are closed